A közgyűjteményi tartalomszolgáltatás lehetőségei | Göcseji Múzeum
Tudásközpont, Pécs

A közgyűjteményi tartalomszolgáltatás lehetőségei

Szakmai napot és workshopot szervezett múlt héten Pécsett a Monguz Kft a közgyűjteményi informatika korszerű technológiáiról. A Göcseji Múzeumot Hajós Bálint informatikus kollégánk képviselte, aki színvonalas előadásával intézményünk digitalizálási stratégiáját ismertette. A közönségnek elmesélte a folyamat kezdetét, amikor 2014-ben bevezetett adatbázis rendszerrel megkezdett auditálási folyamat végeredményeképpen 2017. januártól engedélyezetten is áttérhetett a múzeum a gyűjtemények digitális nyilvántartására.

A rendezvényen a szakma szereplői a témához kapcsolódó aktuális trendeket vitatták meg. A résztvevők többek között a közgyűjteményi tartalmakra épülő digitális oktatási anyagok létrehozásának eszközeivel is megismerkedtek. A múzeumi és könyvtári tartalomszolgáltatás területén zajló szemléletváltás és együttműködés elméleti és gyakorlati programokkal segíti a megújulást a Közgyűjteményi Digitalizálási Stratégiában megfogalmazott irányelvekkel összhangban.

2017.
október
Hajós Bálint, Göcseji Múzeum
Czoboly Miklós, Monguz Kft.
Brada Hedvig, Monguz Kft.
Simon András, Monguz Kft.