A közgyűjteményi tartalomszolgáltatás lehetőségei

2017. október 24.

Tudásközpont, Pécs
Hajós Bálint, Göcseji Múzeum
Czoboly Miklós, Monguz Kft.
Brada Hedvig, Monguz Kft.
Simon András, Monguz Kft.

Szakmai napot és workshopot szervezett múlt héten Pécsett a Monguz Kft a közgyűjteményi informatika korszerű technológiáiról. A Göcseji Múzeumot Hajós Bálint informatikus kollégánk képviselte, aki színvonalas előadásával intézményünk digitalizálási stratégiáját ismertette. A közönségnek elmesélte a folyamat kezdetét, amikor 2014-ben bevezetett adatbázis rendszerrel megkezdett auditálási folyamat végeredményeképpen 2017. januártól engedélyezetten is áttérhetett a múzeum a gyűjtemények digitális nyilvántartására.

A rendezvényen a szakma szereplői a témához kapcsolódó aktuális trendeket vitatták meg. A résztvevők többek között a közgyűjteményi tartalmakra épülő digitális oktatási anyagok létrehozásának eszközeivel is megismerkedtek. A múzeumi és könyvtári tartalomszolgáltatás területén zajló szemléletváltás és együttműködés elméleti és gyakorlati programokkal segíti a megújulást a Közgyűjteményi Digitalizálási Stratégiában megfogalmazott irányelvekkel összhangban.