2017. június 28.

A héten elkezdődött a régésztábor a Göcseji Múzeumban. Kollégáink érdekesebbnél érdekesebb programokat állítottak össze a felső tagozatos diákok részére. Játékos formában sorra veszik a történelmi korokat, s a hét folyamán vendégeket is üdvözölhetnek köreikben.

2017. június 23.

A Göcseji Múzeum technikai okok miatt június 25-én (vasárnap) zárva tart.
A Göcseji Falumúzeum nyitva tartása zavartalan, sok szeretettel várják a látogatókat 10.00-18.00 óra között.

2017. június 12.

Múzeumi és Könyvtári fejlesztések mindenkinek címmel (EFOP-3.3.3.-VEKOP-16-2016-00001) szakmai napot tartottunk az általános- és középiskolai történelem szakos tanároknak. A rendezvénynek a múzeum új, külső állandó kiállítása adott otthont, a Mártírok útján található volt ÁVH székházban. Dr.

2017. június 06.

Belvárosi sétára invitált minden érdeklődőt dr. Kostyál László művészettörténész. A Reformáció 500 emlékév kapcsán a protestáns épületeket tekintették meg a zalaegerszegiek. A séta a református templomnál kezdődött, majd megtekintették a Kálvin termet és az ifjúsági gyülekezeti helyiséget.

2017. május 31.

Önnek mit jelent Zalaegerszeg? Van olyan családi ereklye, amit féltve őriz, de szívesen megmutatná másoknak is egy estére?

2017. május 30.

Gyerekzsivajtól visszhangzottak a Göcseji Múzeum folyosói május 27-én, a Régészet Napján. Szorgos kis kezek mamutcsontvázat, újkőkori hosszúházat, rézékszereket készítettek, és homokban megbúvó kincsek után kutattak.

2017. május 21.

A Pálos Rend egykori építészeti emlékeinek, elsősorban kolostorainak szakszerű felmérése, régészeti feltárása és állagmegóvása az elmúlt évek folyamán új lendületet kapott. Zala megyében a kutatás a vállusszentmiklósi kolostor tervásatásával 2016 nyarán indult el.

2017. május 18.

A hét elején ünnepélyes keretek közt átadták a kommunizmus áldozatainak emlékhelyét a Mártírok útján. A zalaegerszegi börtönmúzeum a kommunizmus borzalmaira, a meghurcoltakra és az áldozatokra emlékezteti a látogatót. A múzeum ezen a héten – május 15-20.

2017. május 15.

Hétfő délelőtt megható ünnepség keretében átadták a kommunizmus áldozatainak örökös emlékhelyét Zalaegerszegen, a Mártírok útján.

2017. május 11.

Eleink nyomában címmel indítottunk várostörténeti sétasorozatot Zalaegerszeg első írásos említésének 770. évfordulója alkalmából.