A Modern Városok Program keretében épül fel a Mindszenty-központ Zalaegerszegen | Göcseji Múzeum

A Modern Városok Program keretében épül fel a Mindszenty-központ Zalaegerszegen

Az 500 millió forint összértékű kormányzati támogatás a tervezett fejlesztések előkészítésére szolgál, amelynek része a Mindszenty József előtt tisztelgő új múzeum és zarándokközpont megvalósítása is. A leendő múzeumi központ előkészítésére, területszerzésre és tervezésre 163,4 millió forinttal számol a program, a teljes beruházás költsége 5,6 milliárd Ft. A sajtótájékoztatón közzétett előirányzat szerint a programban szereplő öt fő elem mindegyikével, így a Mindszenty Zarándokközponttal kapcsolatban is az a fő feladat, hogy a város idén rendelkezzen az engedélyes építési tervekkel és eljussanak legalább a feltételes közbeszerzésig, és amint a kormány a nyár folyamán elfogadja a következő, 2017-es évre vonatkozó költségvetést, elindulhat a közbeszerzési eljárás. A tervek szerint ezt követően részben kormányzati, részben európai uniós forrásból indulhat a projektek végrehajtása is.

2016.
február