Aprónép a múzeumban | Göcseji Múzeum

Aprónép a múzeumban

Minden szerdán örömmel tekintünk ki irodáink ablakán. A szélrózsa minden irányából baba- és sportkocsival érkező anyukák jelennek meg kisgyermekeikkel a múzeum előtt. Ez a nap mindenkinek fontos. Szeretik az anyukák, mert a mindennapos mókuskerékből kiszakadva találkoznak más szülőkkel, fontos a babáknak, mert új környezetebe kerülnek, ahol minden olyan más, mint otthon és persze Judit nénit is energiával tölti fel a sok csillogó szemű kisgyerek.

A Göcseji Múzeumban - vagy ahogy a nagyobb gyerekek emlegetik „Judit néni házában” - minden héten Ringató foglalkozásra vár kicsiket és nagyokat Hochrein Judit. A harminc perces családi művészeti, nevelési program légköre oldott, felépítése és tartalma előre tervezett, de rugalmasan alkalmazkodik az adott helyzethez. Judit a dalokat és mondókákat sokat ismétli a szülőkkel, így a felnőttek könnyen megtanulják azokat, ezáltal az otthoni közös játék és éneklés forrásaivá is válhatnak. A programokon egy-egy hangszer is felcsendül, s ölbeli játékok kísérik az egész foglalkozást. A foglalkozás mottója pedig mindent elárul: „Vedd ölbe, ringasd, énekelj!”

2017.
szeptember