Dombérozunk | Göcseji Múzeum

Dombérozunk

A Göcseji Múzeum munkatársai is részt vesznek a II. Göcseji Dombérozó című rendezvényen. A tizenegy göcseji település összefogásával létrejött programsorozat július 15-én veszi kezdetét. Színház, gasztronómia, képzőművészet, hagyományőrzés és barangolás színesíti a palettát. A kezdőnapon Nován nyitják meg a Göcseji Aratónapokat, délután Hottón bábparádéra várnak kicsiket és nagyokat, Dobronhegyen pedig este kilenc órától a Sümegi Pincénél várják a csillagos égre kíváncsi látogatókat.

A múzeum munkatársai Becsvölgyén a faluházban július 18-án kedden délelőtt népi gyermekjátékok olimpiáját tartják a már korábban jelentkezett öttagú csoportoknak, a jókedv és a vidámság garantált. Július 22-én délután hatkor pedig Kaján Imre múzeumigazgató a dobronhegyi Sümegi Pincénél tartja előadását a közelgő falumúzeumbéli fejlesztésekről. Várunk tehát minden érdeklődőt a II. Göcseji Dombérozó helyszínein.

További információ a programokról:

www.facebook.com/gocsejidomberozo

2017.