Elmúlt az idei éjszaka... | Göcseji Múzeum
Múzeumok Éjszakája 2016, Göcseji Múzeum

Elmúlt az idei éjszaka...

A Múzeumok Éjszakája mindig egy megismételhetetlen kaland, soha nincs kétszer ugyanúgy ugyanaz, még ha a díszlet, a környezet, a körülmények ugyanazok is.
A program természetesen évről-évre változik, s aki vállalkozik egy-egy ilyen monstre, hajnalig tartó múzeumlátogatásra, bizonyíthatja igazunkat: megéri felkeresni a gyűjteményeket minden alkalommal, amikor csak lehetőség van rá.

Az idei rendezvénysorozat Zalaegerszegen hagyományosan a Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtár programjaival nyitott, a látogatók a elmélyedhettek a páncélszekrény ritkán látható titkaiban. A múzeumban ebben az időben a gyerekeké volt a főszerep, szövés, fibulakészítés, téglavetés várta kedvenc célcsoportunkat - s a sok ügyes kezet és a lelkesedést látva talán nem alaptalan a hitünk, hogy a fiatalok is kedvelik a múzeumot, nem csak mi őket. :)

Később komoly-, és könnyűzenei koncertek, tárlatvezetések, az országos témához ("helyi hősök") kapcsolódó előadások, családi játék, táncház, városnéző rabomobilozás, és gasztronómiai élvezetek várták azokat, akik ellátogattak hozzánk.

De beszéljenek helyettünk a képek....

2016.
június