Folytatódik a Göcseji Múzeum óvodásoknak szóló múzeumpedagógiai foglalkozássorozata | Göcseji Múzeum

Január végétől ismét folytatódik az a foglalkozássorozat, amelyre korábban Zalaegerszeg a járásszékhelyek által fenntartott múzeumoknak kiírt pályázatán 500 000 Ft-ot nyert. A beadott pályázat 3 millió forintra irányult, így a 2*2 órás foglalkozások megtartásához a Zala megyei Önkormányzat 90 ezer forinttal, Zalaegerszeg 150 ezer forinttal járul hozzá pluszban. Az összesen 32 városi és megyei óvodából alkalmanként 30-35 gyerek érkezik ez év júniusáig a Göcseji Múzeumba. A hetente két alkalommal megtartott foglalkozáson az óvodások királlyal lakomáznak, várat építenek, fegyvert készítenek, és csatát vívnak a törökökkel.

2016.
február