Gyűjtjük a tárgyakat – Születés-kiállítás a Göcseji Múzeumban | Göcseji Múzeum

Gyűjtjük a tárgyakat – Születés-kiállítás a Göcseji Múzeumban

Terhesség, születés, gyermekágy és keresztelő tematikájú, soron következő kiállításához gyűjt tárgyakat a Göcseji Múzeum. Az intézmény az Átmeneti rítusok sorozat első tagjaként nagy sikerrel rendezte meg korábban az esküvői szokások tárgyi világának huszadik századi alakulásáról szóló tárlatát. Ennek folytatásaként októberben nyílik az újabb bemutató, amely a születéshez kötődő szokásokat és tárgyakat mutatja be. A kiállítás kurátora Marx Mária etnográfus. A kiállítás anyaggyűjtése még folyamatban van.

Sok felajánlás érkezett, de vannak olyan kulcsfontosságú tárgyak, amelyek még hiányoznak a gyűjteményből. A kiállítás rendezője szívesen venné kenguru (1980-as évek, rajta rátétes kenguru), angolpólya, terhes barbibaba, valamint Gabi kombiágy felajánlását is, akár a kiállításra, akár a Göcseji Múzeum gyűjteményébe.

Kérjük, hogy akinek ilyen tárgy(ak) van(nak) birtokában, és szívesen odaadná a kiállításra, jelezze a Göcseji Múzeumban Marx Máriának.
Minden megosztást és minden segítséget nagy tisztelettel köszönünk!

2014.
augusztus