Kirándulás vidéken | Göcseji Múzeum

Kirándulás vidéken

Szakmai kiránduláson vettek részt a Göcseji Múzeum kollégái - a tanulmányút során megtekintették a miskolci Pannon-tenger Múzeumot, valamint a Herman Ottó Múzeum Elit alakulat című kiállítását. A Pannon-tenger Múzeumban a 7,6 millió éves bükkábrányi mocsárciprusokra épülő interaktív, látványos tárlat, míg az Elit alakulat – A Kárpát-medence leggazdagabb honfoglalás kori temetői című tárlata kápráztatta el látogatóit. Az Elit alakulat 2014-ben elnyerte Az Év Kiállítása-díjat, amelyet minden évben a Pulszky Társaság - Magyar Múzeumi Egyesület ad át a pályázatokon győztes múzeumoknak, ezzel is felhívva a közönség és a közélet figyelmét a magyar múzeumok világára és kiváló teljesítményeikre.

Kollégáink a Hermann Ottó Múzeumon kívül jártak még a Diósgyőri várban is, néhány fotó ízelítőül a nem mindennapi (900 kilométeres) útról.

2016.
április