Miénk a Tér - Képekben! | Göcseji Múzeum
Miénk a Tér - Képekben!

Múzeumunk az idén Él a tér címmel csatlakozott az Egerszeg Fesztiválhoz.

Szombaton 10 órától a város új, egyedi zenei világot képviselő együttese, a Folkish adott remek műsort a Mindszenty téren, majd a kisgyermekek vették birtokba a múzeum kiállítóterme előtti térséget. Tóth Attila gyenesdiási gyűjtő jóvoltából – az „Előre a szocializmus útján…” – Így  éltünk a hetvenes években című kiállításunkhoz kapcsolódva – kipróbálhatták a hetvenes, nyolcvanas évek gyermekeinek kedvenc játékát, a pedálos Moszkvicsot, ami, tán mondanunk sem kell, óriási sikert aratott a gyermekek és szüleik körében. A kisautó mellett népszerűek voltak a gólyalábak, fakardok és falovacskák, a lengőteke és a szabadtéri sakk is.

Ajánljuk figyelmükbe a Folkish együttes egyik szép dalát: http://www.youtube.com/watch?v=Uu_ubfG8wyY

2013.
május