Mit rejt Amazon takarója? – Megújuló keszthelyi szálló a XVIII. századból | Göcseji Múzeum
Szálló nevével harmónizáló motívumok

Mit rejt Amazon takarója? – Megújuló keszthelyi szálló a XVIII. századból

Rendeződni látszik Keszthely korábban szebb napokat látott műemléképületeinek, az 1780-as években épült Amazon Szállónak, és a lóváltó állomásnak a sorsa.

A rekonstrukciós munkák a tervek szerint ősszel kezdődnek el. A beruházás kiviteli terveinek elkészítését megelőző építészeti falkutatást már elvégezték a szakemberek, amely során az épület egyes elemeivel, építési fázisaival kapcsolatban korábban felmerült tisztázandó kérdések jelentős többségére válasz született. A most megkezdett újabb kutatás érdekes eredményeket hozott az épület egyes helyiségeinek belső festési ciklusaira vonatkozóan.A legkésőbbi 2-3 festés teljes pontosan meghatározhatónak tűnik, mondta Varju András, a Göcseji Múzeum főrestaurátora. A kutatást végző szakemberszerint viszont az eredeti, XVIII. századi végi falfestések feltárása nehézségekbe ütközik. Ennek ellenére esély lehet a használt színek meghatározására, a festékanyagok mintavételes vizsgálatára, illetve kisebb valószínűséggel motívumok meghatározására. Legjobb esély erre az épület történetének későbbi periódusaiban épített válaszfalak elbontásakor adódhat, ugyanis ezek a főfalakhoz csatlakozásuk sávjában hosszú időn keresztül védettebb helyzetben lehettek – tette hozzá a szakember.

2014.
július
Óarany virág ornamentika
Piros virág és zöld levél motívum vélhetően a legkorábbi festékrétegből