Ősz a Múzeumban – 2015-ben is! | Göcseji Múzeum
Múzeumok Őszi Fesztiválja 2015 - Göcseji Múzeum

Ősz a Múzeumban – 2015-ben is!

Múzeumok Őszi Fesztiválja a Göcseji Múzeumban
Programjaink:

2015. szeptember 29. - november 7-ig:

„Hívj, mi megyünk”  Múzeum  a bőröndben – Utazó múzeum  (előzetes regisztráció alapján – 800 Ft/fő , minimum létszám 15 fő)
Foglalkozás időtartama: 2 óra

Az igénylő oktatási intézményekhez( óvodáktól a középiskolákig) látogatunk a vándorfazekassal együtt, és a  múzeumpedagógiai foglalkozáson fazekaskorongon edényeket,  agyagból egyéb dísz- és fantázia tárgyakat készítünk.

2015. október 15.

„Játszani is engedd A lámpás én vagyok – Tanárok Éjszakája,Múzeumpedagógiai évnyitó Göcseji Múzeum (nyitott program)

15.15: Regisztráció
15.30:  Köszöntő
15.45: Múzeumpedagógiai „beharangozó” - „A körárkoktól a kőfalakig” című időszaki kiállítás előzetese – Straub Péter régész, régészeti osztályvezető, Kissné Kovács Ágnes múzeumpedagógus
16.00:  Múzeumpedagógiai kóstoló- Pedagógusok éjszakája: - „Előttünk nincs titok” című múzeumpedagógiai foglalkozás bemutatása – múzeumpedagógusok, szakértők
17.00: Múzeumi találkozások: „A kommunizmus áldozatai” – beszélgetés Kis Bódog Zoltánnal a „Rákosi börtönei” című időszaki kiállításhoz kapcsolódva

2015. október 20. 14-16 óra

„Előttünk nincs titok” 16+ múzeumi találkozások – Rejtély a múzeumban  Göcseji Múzeum

Múzeumi nyomozás középiskolásoknak (előzetes regisztráció szükséges)

A Göcseji Múzeum állandó kiállításának egyik tárlójába rejtélyes módon hamisítványok kerültek az eredeti, értékes műtárgyak helyébe.  A „rendőrök” helyszínelést végeznek, melynek során nem csak a helyszínt kutatják, de az eltűnt tárgyak eredetét, történeti jelentőségét, az adott kor jellemzőit is fel kell tárniuk, hogy a tettes nyomába eredhessenek.

2015. november 7.  10-16 óra.

„Márton-napi vigasságok” Múzeumi Őszbúcsúztató - ; Göcseji Falumúzeum (belépőjegyes rendezvény)

Rendezvényünk a hagyományokra építve idézi fel a tollfosztás, kukoricahántás emlékeit, a népi hiedelmeket néprajzi előadás tárja fel, de a kulináris élvezetekről sem kell lemondani: göcseji tökös-mákos rétes, libás ételek és sült gesztenye is kóstolható. A gyermekek számára gyertyamártás, természetes anyagokból játékok készítése, zenés gyermekfoglalkozás, koncert.

A jelzett programokra jelentkezni a 92/314-537-es telefonszámon Kissné Kovács Ágnes múzeumpedagógusnál, vagy a muzeum@zmmi.hu illetve a kissagi@zmmi.hu e-mailcímek valamelyikén.