Sikeresen pályázott a Göcseji Múzeum – folytatódhatnak az ásatások | Göcseji Múzeum

Sikeresen pályázott a Göcseji Múzeum – folytatódhatnak az ásatások

Már közzétették az NKA Építőművészeti és Örökségvédelmi Kollégiumhoz benyújtott pályázatok eredményeit, eszerint a Göcseji Múzeum által benyújtott, a Keszthely-Fenékpusztai ásatás folytatására igényelt 1,2 M Ft-os összeget szinte teljes egészében elnyerte az intézmény.

A Keszthely-Fenékpusztai késő római erőd európai hírű régészeti lelőhely, köszönhetően egyebek közt annak, hogy a római korban és a népvándorlás idején is lakott terület volt, s a közel fél évezred régészeti szempontból rendkívül értékessé teszi a helyszínt. A több régészgenerációra visszamenőleg már számos alkalommal kutatott, de még mindig csupán részletében feltárt lelőhely 2015. évi ásatásán nyáron egy hónapon át Straub Péter, Heinrich-Tamáska Orsolya és Roland Prien vezetésével német és magyar egyetemi régészhallgatók vesznek részt, összesen 10-12 fő. Az idei ásatás célja a múlt század eleji Csák Árpád-féle ásatások hitelesítése, az épületalaprajzok és építési fázisok tisztázása, a geofizikai felmérések kontrollálása, valamint az előkerült régészeti jelenségek modern eszközökkel való dokumentálása.

2015.
március