Szakmai napok | Göcseji Múzeum

Szakmai napok

Közgyűjteményi szakmai napokat tartottak a Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtárban. A két napos rendezvényen számos témában hallhattak érdekesebbnél érdekesebb előadásokat a múzeumi, levéltári és könyvtári munkatársak.

A Göcseji Múzeumot Dr. Kostyál László művészettörténész, Megyeri Anna történész, Simmer Lívia, Eke István és Orha Zoltán régész kollégák, Szabó Tímea néprajzos kolléganő és Nagy Veronika múzeumpedagógus képviseli. A hol humorral színesített, hol keserédes, hol tanulságos előadásokból mindenki számos ismeretet szerezhetett, város- és megyetörténeti érdekességeket tudhatott meg.

Míg a hétfői napon inkább a történelem és a régészet kapta a főszerepet, a keddi nap sok érdekes információt tartogatott a néprajz és a múzeumpedagógia iránt érdeklődőknek. A rendezvény 15.00 órakor zárult a Csány László és kortársai című kötetbemutatóval, melyet Kiss Gábor és Molnár András szerkesztők és Béres Katalin, a kötet egyik szerzője ajánlott az érdeklődők figyelmébe.

Fotó: Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtár

2017.