Cím

Talpra magyar! Belvárosi séta Béres Katalin történész-főmuzeológussal

Tudja, mi történt Zalaegerszegen 1848 forradalmi napjaiban? Hol toborozták a legényeket a honvédsereg számára? Ki volt az első honvéd Zalaegerszegen? Pontosan kinek a nevét viseli ma a Püspöki Grácián utca?

Minden zalaegerszegi ismeri a séta helyszíneit, de vajon tudja is, milyen események zajlottak ezeken az utcákon és épületekben az 1848-49-es forradalom és szabadságharc idején? Béres Katalin történész-főmuzeológussal időutazáson vehetnek részt március 15-én. Megtudhatják, milyen lenyomata van napjainkban ezeknek az eseményeknek és személyeknek, hiszen ma is őrizzük emléküket síremlékeken, köztéri alkotásokon, utcanevek formájában.

Szeretettel várjuk Önöket a rendezvényen, mely visszatekintést ad, milyen volt Zalaegerszeg az 1848/49-es szabadságharc idején!

Időpont: 2018. március 15.

A túra a Deák térről indul 8.30 órakor, és ott is ér véget a városi ünnepi megemlékezés kezdete előtt.

A barangolást a Tourinform iroda, a Városi Önkormányzat és a Zalaegerszeg Turizmusáért Egyesület közösen szervezi.

2018.
március