Újabb elismerés múzeumi kollégának | Göcseji Múzeum

Újabb elismerés múzeumi kollégának

„Városunk múltjának kiemelkedő tudományos alapossággal végzett feltárásáért és kutatási eredményének a közösséggel lokálpatrióta elkötelezettséggel történő megismertetéséért” vehetett át emlékplakettet augusztus 9-én délelőtt Megyeri Anna a Göcseji Múzeumban. A történésznek Kocsis Gyula, az Együtt Zalaegerszegért Egyesület (EZE) elnöke adta át az elismerést, aki a laudáció ismertetését követően kitért arra: Megyeri Anna nem csak történészként, saját szakterületén kiváló, de tevékenységének fontos része a magas színvonalú ismeretterjesztés.  Dr. Kostyál László, a Göcseji Múzeum igazgatóhelyettese a történész méltatása kapcsán elmondta: rendkívül jó olyan közösségben dolgozni, amely ilyen szakemberekből áll, s a több évtizedes közös munka mindenkire inspirálólag hat. Megyeri Anna megköszönte az elismerést és elmondta: pályája kezdetén még minden munkafolyamatban része volt, mára kiváló munkatársak segítenek az általa gyűjtött tárgyak feldolgozásában, restaurálásában, gyűjteménybe kerülésében. Szeretettel beszélt arról, hogy szíve szerint olykor dolgozna a restaurátorműhelyben is, mert nagyon szereti a tárgyakat. A közeljövő munkáival kapcsolatban kiderült: hamarosan megjelenik az egykori zalaegerszegi fényképész, Serényi Árpád munkásságáról szóló munka, amely önálló albumban tesz közzé eddig nem ismert göcseji fotókat is.

Gratulálunk, további jó munkát kívánunk

2016.
augusztus