Lewis Colburn a Göcseji Múzeumban

Cím

Zalaegerszegi reflexiók

Augusztus 25-től a hét végéig (aug. 30.) a Göcseji Múzeum fogadóterében került felállításra Lewis Colburn amerikai szobrászművész Három múzeumi objekt című háromrészes installációja.

Az Egyesült Államokból érkezett művész az iowai Cedar Falls-ban született, a New York-i Syracuse University-n szobrászként diplomázott. Jelenleg a philedelphiai Drexel University adjunktusaként szobrászati és design stúdiumokat vezet. Tagja a philedelphiai Rollins Building-ben működő NAPOLEON művészeti csoportnak. 2015 augusztusában a D’CLINIC Studios nemzetközi kortársművészeti rezidencia-program keretei között egy hónapot tölt Zalaegerszegen.

A Göcseji Múzeumban bemutatott installációjához hasonló jellegű projekteket készített a közelmúltban a Pennsylvania Academy of the Fine Arts-ban, a Hallwalls Contemporary Arts Centerben és a Pittsburgh Center for the Arts-ban.

Kiállított munkájában a Zalaegerszeg múltjának, illetve jelenének őt megérintő néhány tárgyi emlékére olyan módon reflektál, hogy azokat eredeti közegükből kiragadva újra értelmezi, és minden esetben 1:2-es méretben reprodukálja. Fontos számára a múlt és a jelen kapcsolata, a történelmi folyamatok kontinuitásának érzékeltetése. A múzeumi miliő éppen ezért egyfajta médium, kapcsolódási pont, ahol a múlt történéseit a saját asszociációi alapján újrarendezheti. A szemlélő számára különösen is érdekes, ahogyan a hazánkban először megforduló művész eredeti meglátásai, sztereotípiák nélküli alkotói gesztusai révén a mindennapjaink fragmentumait új kontextusba helyezve életre kelti.

2015.
augusztus