SZAKMAI BESZÁMOLÓ: „Göcseji Múzeum Állományvédelmi műhelye tevékenységéhez szükséges szakmai anyagok és eszközök beszerzésére” | Göcseji Múzeum

Göcseji Múzeum bútorgyűjtemény fertőtlenítése NKA 100.000 Ft értékben megítélt forrás felhasználásával.

A 2012. szeptember 10-én megtartott gyűjteményi raktárszemle  során a kisebb, könnyebben orvosolható hiányosságok mellett, nagyobb gondot jelentett, a fűtetlen, ideiglenes raktárakban elhelyezett, elsősorban faanyagú műtárgyaink, biológiai eredetű károsodásának növekvő kockázata.  Ennek csökkentésére legköltséghatékonyabb megoldásnak a szakszerű elgázosítást ítéltük.

A feladat elvégeztetésére Intézményünk pályázatot nyújtott be a Nemzeti Kulturális Alap Szakmai Kollégiumához.

Az elnyert támogatás biztosította, hogy a pályázatban szereplő tárgylista szerinti műtárgyainkat elsődlegesen fertőtlenítsük, majd konzerválásuk, restaurálásuk az éves állományvédelmi tervünk szerint megtörténjen.

Az megkapott forrásnak köszönhetően mind a Göcseji Múzeum, mind a Göcseji Falumúzeum műtárgyai, melyek állapota ezt sürgősen igényelte, gondos  állomány védelemben részesülhetett. Köszönet érte.

Zalaegerszeg, 2013.02.11.

Tisztelettel: