Cím

Szerethető Múzeum Pályázat

Közel 28 millió forintot nyert pályázaton a Göcseji Múzeum, amely a következő másfél évben 1775 gyermek és fiatal számára szervez tartalmas programokat az összeg felhasználásával.

A pályázati programokban 14 intézmény vesz részt, az óvodáktól a középiskolákig. Az óvodások, általános és középiskolások rendkívül sokszínű múzeumpedagógiai lehetőségek közül választhatnak. Ezek sorában szakköri foglalkozások, kirándulások épp úgy szerepelnek, mint témanapok, amelyek a hagyományok, a művészetek, s a történelem kincsestárából egyaránt merítenek. A gyerekek egyebek közt eljuthatnak a Hadtörténeti Múzeumba és a szentendrei skanzenbe ugyancsak.  (forrás: ZH.)

•  „Kulturális intézmények részvétele a tanórán kívüli nevelési feladatok ellátásában” (TÁMOP 3.2.13-12/1-2012-0140)
•  Dolgozva tanulni - Tanulva dolgozni (TÁMOP 3.2.3-A-11-1), Gyűjtemények közös térben (TIOP 1.2.2-11/1)