Tudományos Esték I.: A titokzatos kelták régészeti hagyatéka Zalában | Göcseji Múzeum

Tudományos Esték I.: A titokzatos kelták régészeti hagyatéka Zalában

Rendezvény dátum:
2016. szeptember 28., 17:00 - 18:00

A Göcseji Múzeum és a Zalaegerszegi Televízió Tudományos Esték címen indít közös előadássorozatot. A múzeum Kisfaludi termében régészek, történészek, néprajzosok tartanak vetítéssel egybekötött, Zala megyéhez kapcsolódó, izgalmas ismeretterjesztő előadásokat, melyről televízió felvétel is készül.

A programsorozatot szeptember 28-án, 17 órakor Havasi Bálint régész, múzeumigazgató (Balatoni Múzeum) „A titokzatos kelták régészeti hagyatéka Zalában” című előadása indítja. Az Európa történetében is jelentős szerepet játszó harcias kelták színes hitvilágát, fejlett vasművességét és gazdag ötvösművészetét a megyénk területén előkerült különleges régészeti leletanyag bemutatásán keresztül ismerhetjük meg. Az elmúlt időszak feltárásain előkerült településrészleteik alapján betekintést kapunk a misztikus szarvasáldozat mitológiai hátterébe is.