Várostörténeti séta március 15-én | Göcseji Múzeum

Várostörténeti séta március 15-én

Rendezvény dátum:
2019. március 15., 14:30 - 16:00

"Tudja, mi történt Zalaegerszegen 1848 forradalmi napjaiban? Hol toborozták a legényeket a honvédsereg számára? Ki volt az első honvéd Zalaegerszegen?" Ezekkel az invitáló mondatokkal hívják a szervezők azokat, akik március 15-én kedvet éreznek ahhoz, hogy szülővárosukról még többet megtudjanak: milyen volt az 1848-49-es forradalom és szabadságharc idején a városkép, mely belvárosi épületek álltak akkoriban, milyen lenyomata van napjainkban az akkori eseményeknek és személyeknek, hiszen ma is őrizzük emléküket síremlékeken, köztéri alkotásokon, utcanevek formájában.

Az érdeklődő közönséget Béres Katalin, a Göcseji Múzeum történész-főmuzeológusa várja a Deák téren március 15-én (pénteken) 14.30 órakor, aki számos történetet mesélt a 171 évvel ezelőtti eseményekről.

Szervezők: Tourinform Zalaegerszeg, Zalaegerszeg Turizmusáért Egyesület