Képzőművészeti album bemutatója | Göcseji Múzeum

Képzőművészeti album bemutatója

Tavaly volt hatvan esztendős a  2012 késő őszén elhunyt Fischer György Munkácsy-díjas zalaegerszegi szobrászművész (1956-2012), a helyi kulturális közélet ismert és sokak által kedvelt alakja, az Ady Endre Általános Iskola és Gimnázium művészeti tagozatának egyik megalapítója és tanára, két karakteres egerszegi és számos vidéki köztéri szobor alkotója, rendszeresen kiállító szobrász. Jubileuma alkalmából a Göcseji Múzeum retrospektív emlékkiállítást rendezett alkotásaiból az intézmény időszaki kiállítótermében.

2017-ben, a művész halálának ötödik évfordulójára emlékezve Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Nemzeti Kulturális Alap, az OTP Bank, a Kondex Kft, a Metal-Sytem Kft és a művész családjának közös összefogásával egy gyönyörű képes albumot mutatnak be, amelyet egy életrajzi írás és egy művészeti tanulmány is színesít. A 140 oldalas kiadvány bemutatóját 2017. november 22-én (szerdán) 17.00 órakor tartják a Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtárban.

2017.
november