1956 forradalmi napjaiban használt lyukas zászló

Cím

Új szerzemény: 1956 forradalmi napjaiban használt lyukas zászló

Új, becses relikviával gyarapodott a Göcseji Múzeum. Kauzli Józsefné Szabó Mária ajándékozta történeti gyűjteményünknek a férje hagyatékából származó, 1956 forradalmi napjaiban használt lyukas zászlót. Az akkor 19 éves fiatalember, akit klerikálisnak tartott családja miatt eltávolítottak a gimnáziumból, ezért kereskedősegédnek tanult, felvonulóként részt vett az október 26.-i zalaegerszegi események mindegyikén, de nem tartozott a helyi forradalom vezetői közé. Nem tudjuk, hol, mikor került kezébe a nemzetiszínű, vászonból készült, hosszú rúdra applikált, közepén ollóval kivágott zászló, de Ő rejtette el és őrizte évtizedeken keresztül. Felesége, Marika a forradalom 60. évfordulóján, most döntött úgy, hogy az ereklyét a köz számára ajándékozza. Köszönet érte!

Kérjük Kauzli József egykori felvonuló társait, akkori diákokat, kollégákat, aki tud információval szolgálni a zászló történetéről, jelentkezzen a Múzeumban.

2016.
szeptember