XVI. Élő Népművészet, Országos Népművészeti Kiállítás | Göcseji Múzeum
XVI. Élő Népművészet, Országos Népművészeti Kiállítás

Látogatható:
2015. május 16. - 2015. június 28.

XVI. Élő Népművészet, Országos Népművészeti Kiállítás címmel nyílik tárlat a Göcseji Múzeumban május 16-án. A tárgyalkotó népművészet remekei a népi kismesterségek szinte valamennyi ágát képviselik: hímzés, csipke, kékfestő, viselet, népi ékszer, szőttes, nemez, faművesség (használati tárgyak, bútorok, játékok), csont- és szarufaragás, kovácsmesterség, fazekasság, bőrművesség, szalma-, csuhé-, gyékény- és vesszőfonás, mézeskalács, tojásfestés és gyermekjáték kategóriában is láthatunk tárgyakat.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma, a Hagyományok Háza és a Népművészeti Egyesületek Szövetsége olyan alkotások elkészítésére, nevezésére hirdetett a kiállítás előzményeként pályázatot, amelyekben a kézműveshagyomány újszerűen megfogalmazott, új formában és funkcióban jelenik meg az ajándék- és használati tárgyakon. Azaz: bár a hagyományos népművészetből merítenek, de mai környezet, lakás- és viselet-, ajándéktárgy-kultúránkba is beilleszthetők.