Pillanatképek - nyolc rövid előadás a Magyar Kultúra Napján | Göcseji Múzeum

Pillanatképek - nyolc rövid előadás a Magyar Kultúra Napján

Rendezvény dátum:
2022. január 20., 16:00 - 18:00

Betekintő a Göcseji Múzeum kutatási eredményeibe a Magyar Kultúra Napja alkalmából. E jeles napot 1989 óta ünnepeljük meg január 22-én annak emlékére, hogy – a kézirat tanúsága szerint – Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta Szatmárcsekén a Himnusz kéziratát. Az évfordulóval kapcsolatos kulturális rendezvények alkalmat adnak arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk évezredes hagyományainknak, felmutassuk és továbbadjuk a múltunkat idéző tárgyi és szellemi értékeinket.

A zalaegerszegi Göcseji Múzeum Pillanatképek címmel szimpóziumot rendez. Nyolc érdekes téma, nyolc előadó, nyolc rövid előadás. A program a múzeum legújabb kutatási eredményeibe enged bepillantást. Régészeti feltárásokról ugyanúgy lesz szó, ahogy történelmi, művészettörténeti, múzeumpedagógiai, restaurátori és néprajzi munkával kapcsolatos témákról.

A szimpózium 2022. január 20-án, csütörtökön 16.00 órakor kezdődik Zalaegerszegen, a Göcseji Múzeum időszaki kiállítótermében. Bejárat a déli oldalról, a Mindszenty tér (vármakett) felől.

Program:

• Köszöntő - Velkey Péter, a polgármesteri hivatal humánigazgatási osztályának vezetője
  • Kincset rejtő történészi munka - Erős Krisztina történész-muzeológus
  • Papp Albert képei a Göcseji Múzeumban - Dr. Kostyál László művészettörténész, múzeumigazgató
  • Különleges temetkezési rítusok a Göcseji Múzeum 2021-es régészeti feltárásain - Simmer Lívia régész-főmuzeológus
  • Szemezgetés a Göcseji Múzeum restaurátor műhelyének előző évi munkáiból - Horváth Imre műtárgyvédelmi osztályvezető és Horváth Csaba segédrestaurátor
  • Élményalapú tanulás - Sümeginé Horváth Anita, Szabó Tímea, Simon-Kiss Judit múzeumpedagógusok
  • Menhelyi gyerekek Zalaszentgyörgyön - Kiss Nóra néprajzkutató
  • Régi fogások, új mesterek - Varju András falumúzeumi osztályvezető
  • Mindszentyneum - Csengei Ágota tagintézményvezető

A belépés ingyenes, mindenkit nagy szeretettel várunk!

Aki nem tud személyesen velünk tartani, az előadásokat követheti Online is az alábbi linken keresztül: https://youtu.be/rBSCf2QGZzE