Programok betöltése

Gecse Péter, Zalaegerszeg MJV alpolgármestere

A kiállítást megnyitja:

Dr. Kostyál László művészettörténész, főigazgató-helyettes

Miroslaw Rymar a lengyel testvérvárosból, Krosnoból érkezik Zalaegerszegre. A művész a toruni Kopernikusz Egyetem Képzőművészeti Karán, grafikai szakon végzett 2001-ben, azóta elsősorban plakáttervezéssel foglalkozik, a méltán nemzetközi hírű lengyel plakátművészet jeles képviselőjeként.

Kereskedelmi plakátjai és grafikai tervei mellett művészetében nagy szerepet játszanak saját autonóm alkotásai, amelyekkel többnyire társadalmi, politikai és kulturális kérdéseket feszeget. Lapjai erősen koncentrált, intenzív képi utalások, jelképek. Kevés vizuális motívumot és minimális verbalitást hordoznak, hatóerejük elsősorban a bizarr, néha humoros képzettársításokban gyökerezik. Egy-egy téma különböző vonatkozásait olykor egész ciklusokkal járja körül („Dicsőség a művészeknek”, „Welcome to…”, „Konzumizmus”). Zalaegerszegi tárlata az év jelentős képzőművészeti eseményének ígérkezik a városban.

A kiállítás látogatható: 2023.10.05-10.31. között.

Dátum:
2023.10.04.