Programok betöltése

2023.09.16. 14:00 - 17:30

Ingyenes
Túra a Keszthelyi-hegységben

A Kulturális Örökség Napjai keretében 2023. szeptember 16-án 14.00 órától túrát szervezünk a Keszthelyi-hegységbe a Szent Miklós monostor romjaihoz, ahol a Göcseji Múzeum munkatársai 2016 óta folytatnak ásatásokat.

A túra leírása

A túra Vállustól a Szent-Mihály templom mögötti parkolóból indul. Sétánk kezdetén megtekintjük a vállusi Szent-Mihály templomot, majd a Keszthelyi-hegység változatos geológiai, víztani, tájképi és természeti értékeit fedezzük fel.

Gyönyörködhetünk a panorámában a Láz-tetői kilátóból, a meredek hegyoldalakat szemlélve megérthetjük miért kedvelik ezt a tájat a hűvös mikroklímát igénylő fajok. A hegységben folyó erdő- és tájgazdálkodási tevékenységet vizsgálva időutazást teszünk a Festetics uradalmakban folyó műveléstől egészen napjainkig.

Felkeressük a katonai kutyatemetőt, majd meglátogatjuk a pálos Szent-Miklós monostor romjait, valamint a közelében lévő Szent-Miklós forrást. Itt megértjük, hogy miért látogatják gyakran a pálos kolostorrom környékét a denevérek.

Vállusra a Medvehagyma-tanösvényen át a Szent Miklós-völgy erdőrezervátumokat idéző hangulatos bükkösében járva,  a Vadlány-lik érintésével érkezünk meg.

A körtúrát térképen ide kattintva tekintheti meg.

A túra hossza

8,2 km. (szintkülönbség: 205 méter)

A túra időtartama

3 óra 30 perc.

Regisztráció:

A körtúrán a részvétel térítésmentes de regisztrációhoz kötött. Kérjük regisztrálj az oldal alján a regisztrációs fülön!

Túravezetők:

Rajnai Virág Éva
kiállítóhely-vezető, természetvédelmi mérnök (Georgikon Majortörténeti Kiállítóhely)

Havasi Bálint
régész (ZMI-Göcseji Múzeum)

További információ:

Havasi Bálint
email: balint.havasi@gocsejimuzeum.hu

(Fotó: Pánczél Petra KULToUR-Vidék blog)

Dátum:
2023.09.16.