Programok betöltése

2024.

március 15. 14:00 - 17:00

Ingyenes

Március 15-én visszarepülünk az időben, hogy mi is részesei lehessünk a szabadságharcnak. Korabeli viseletet öltünk magunkra, megismerkedünk a harc résztvevőivel és az általuk használt fegyverekkel, sőt még meg is érinthetjük őket. Bepillantunk a fényírdába, Kossuth-bankót gyűjtünk, kézműveskedünk és a végén még egy ütközet is belefér.
Huszárcsákót fel és indulhatunk is a csatába! Készen álltok?
Kézműves és ügyességi feladatokkal várunk minden kedves gyereket és szüleiket március 15-én pénteken 14.00 órától a Göcseji Múzeumba!

14.00-15.30: felkészülünk együtt a csatára, azután pedig huszárcsákót és pártát készítünk, megismerjük milyen fegyvereket használtak a szabadságharcban, fényképezkedünk a fényírdában, összemérjük a tudásunkat a reformkorról egy kvíz segítségével.
15.30-16.00: elkezdjük a toborzást a csatához és verbunkost tanulunk.
16.00 órától megismerkedünk a csata résztvevőivel, majd közösen megostromoljuk a Budai Várat, végül megünnepeljük a győztes csatát körtáncokkal.

A programon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Kérjük regisztráljon az oldal alján található regisztrációs felületen!

Dátum:
március 15.