2017. február 06.

Múlt héten a Deák Ferenc Szakközépiskola és Szakiskola 9. E osztályos diákjai voltak a múzeum vendégei. Miután a Marokba szőtt mesék című néprajzi kiállítást megtekintették és a korabeli népi életformával megismerkedtek, játékra hívtuk őket.

2017. január 31.

Isten kezében - ezzel a címmel készítette a Duna TV stábja egy remek portréfilmet Németh János Kossuth-díjas zalaegerszegi keramikusművész szakrális művészetéről.

2017. január 23.

Zalaegerszegen a Magyar Kultúra Napját gálaesttel köszöntötték a Hevesi Sándor Színházban. A Kultúra mecénása díj átadásán túl a közművelődésben tevékenykedő kulturális szakemberek munkáját is elismerték a rendezvényen.

2017. január 16.

Vendégeink voltak a Deák Ferenc Szakközépiskola és Szakiskola 11. E osztályos diákjai. Miután a Marokba szőtt mesék című kiállítást megtekintették és a korabeli népi életformával megismerkedtek, játékra hívták őket a múzeum pedagógusai.

2017. január 13.

„Arra a kérdésre, hogy mikor kezdődjék a gyermek zenei nevelése, azt találtam felelni: kilenc hónappal a születése előtt” – válaszolta még 1948-ban Kodály Zoltán.

Göcseji Múzeum épülete, 2015 február 09.-én
2017. január 09.

Boldog, sikeres, egészségben teljes új esztendőt kívánunk mindenkinek.

Téli nyitva tartásunkkal várjuk Önöket a múzeumban: keddtől szombatig 9.00-17.00 óra között. (vasárnap és hétfő szünnap)

2016. december 19.

Köszönjük szépen mindazoknak, akik ebben az évben ellátogattak a Göcseji Múzeum bármelyik rendezvényére, kiállítására, előadására. Felhívjuk a figyelmet, hogy a múzeum 2016.

2016. december 07.

Vendégeink voltak a Zrínyi Miklós Gimnázium 5. N osztályos diákjai. Miután a Marokba szőtt mesék című kiállítást megtekintették és a korabeli népi életformával megismerkedtek, játékra hívták őket a múzeum pedagógusai.

2016. december 07.

Minden hónap második csütörtökén a Dallal, tánccal című hagyományőrző rendezvény várja az érdeklődőket a Göcseji Múzeumban.

2016. november 30.

Múzeumpedagógiai foglalkozásokra előzetes bejelentkezéssel és időpont-egyeztetéssel várjuk az óvodai és általános és közép iskolás csoportokat.

Óvodások számára a foglalkozás díja: 250 Ft/fő

Általános és középiskolások számára: 500 Ft/fő