Dallal tánccal… | Göcseji Múzeum
fotó: Serényi Árpád (1930-as évek első fele)

Dallal tánccal…

Márciusban indul útjára az évet átölelő (8 részes) dalos, táncos sorozatunk. Első alkalommal március 9-én, szerdán délután 17 órakor a Göcseji Múzeumban várunk minden olyan érdeklődőt, aki:

• szereti a népi kultúrát
  • szívesen tanulna népdalokat
  • szeretne megismerkedni a néptánc alapjaival.

A folklór rejtelmeivel méltó környezetben, családias légkörben, szakavatott előadók segítségével ismerkedhetnek a résztvevők.

Minden alkalommal a hónaphoz kapcsolódó ünnepek és szokások által kijelölt úton elevenítjük fel a Zala megye-vármegye területén felgyűjtött népzenéket: hangszerekkel, és a hozzájuk kapcsolódó dalokkal, gyermekjátékokkal és táncokkal.

Az előadások egymásra épülnek, de az idő közben csatlakozók is kapnak ízelítőt a korábbi bemutatók anyagaiból.

Ahogy drága jó nagyapám mondta: „Ne az mulasson aki tud, hanem akinek kedve van!”

Mindenkit szeretettel várunk!

Szabó Tímea néptánc-oktató és ifj. Horváth Károly népzenész, a Népművészet Ifjú Mestere

fotó: Serényi Árpád (1930-as évek első fele)

2016.