Fotókiállítás | Göcseji Múzeum

Fotókiállítás

Fotókiállítással emlékeznek Dr. Schlemmer Tamás radiológus főorvosra Zalaegerszegen, a Szent Raffael Kórház galériáján. A főorvosnak nagyon sokat köszönhet a Göcseji Múzeum is, hiszen életében rengeteg fotóval gyarapította a gyűjteményi fotótárat és sok dokumentumot, tárgyat és családi történetet megosztott nagyapja, Morandini Tamás építész életéről is.

A mostani tárlat tisztelgés az orvos és az amatőr fotográfus előtt. A mai világban, amikor már csak digitális képeket készítünk, különösen becses és értékes a szívünknek a klasszikus fotózás lenyomatával találkozni. A kiállítás egyik része bepillantást enged a radiológiai osztály mindennapjaiba, a másik a főorvos másik kedvtelésének, az utazásoknak állít emléket. A fekete-fehér fotográfiák érdeklődésének igazi tárházát mutatja meg a szemlélőnek: a művészetek iránti vonzalom, a zalaegerszegi utcarészletek, a külföldi kirándulások emlékei, a néprajzi fotók, a családi életképek. Vannak alkotások, melyek szakmai díjban is részesültek, s egyik legkedvesebb fotója - a Tam-tam című - is megtekinthető a kiállításon.

2019.
július