Jubileumi tárlat | Göcseji Múzeum

Jubileumi tárlat

Farkas Ferenc szobrászművész hatvanadik születésnapja alkalmából retrospektív kiállítás nyílik április 13-án, pénteken a Városi Hangverseny- és Kiállítóteremben

A köszöntőt Balaicz Zoltán polgármester - egyben volt adys diák és Farkas Ferenc tanítványa - tartja, aki egészen biztosan a személyes történeteken túl megemlíti a művész valamennyi köztéri alkotását is, amellyel a közelmúltban a városlakókat megörvendeztette.

A szakmai ajánlást és egyben a kiállítás megnyitóját Dr. Kostyál László, a Göcseji Múzeum igazgatóhelyettese, művészettörténésze mondja, aki a művészt nem csupán kiváló szobrásznak, hanem karakteres művészettörténeti látásmóddal rendelkező alkotónak is tartja. Ahogy a nagy klasszikusok, úgy Farkas Ferenc is mindig a látványból indul ki - jellemezte őt korábban a művészettörténész.

Aki ez örök értékű szobrokat, kisplasztikákat és érméket meg szeretné tekinteni, látogasson el péntek este a belvárosi kiállítóterembe!

2018.
április