Kerekasztal beszélgetés a zalaegerszegi óvodák bevonásával | Göcseji Múzeum

Kerekasztal beszélgetés a zalaegerszegi óvodák bevonásával

A kerekasztal beszélgetést Kaján Imre múzeumigazgató nyitotta köszöntőjével, majd Kissné Kovács Ágnes megyei koordinátor a „2014.évi múzeumpedagógiai program óvodások számára” anyagot átadva a jelenlévőknek, egy sétára invitálta az óvodavezetőket és a ZMJV képviselőit. A programok helyszíneiül szolgáló – TIOP pályázat keretében kialakított - látványtárak bemutatása során Molnárné Raposa Irén és Kissné Kovács Ágnes vezette a résztvevőket. A Játéktárba visszatérve egy kötetlen, s nagyon hasznos párbeszéd alakult ki, kérdések tömkelege hangzott el (pl.: egyeztetési lehetőségek, a programok korosztályos rugalmassága, a foglalkozások módszertana – főleg a 90 perces időtartam miatt-.)

Tisztázódtak fontos kérdések is, pl.: Miért nem vettek részt az óvodák nagyobb létszámmal az eddigi rendezvényeken?

A beszélgetés oldottan kötetlen formában, szakmai kérdéseket tisztázva zajlott.

A város képviselői részéről egy nagyon fontos bíztatás hangzott el, hogy pályázzon a múzeum 2014. évben az óvodások számára tartandó foglalkozások díjának támogatására. Az óvodavezetők a november 22-i értekezletükön egyeztetik, melyek legyenek a támogatandó foglalkozások.

2013.
november