Kossuth katonája leszek | Göcseji Múzeum

Kossuth katonája leszek

Idén is nagy sikerrel rendezték meg Zalaegeszegen azt a történelmi diákvetélkedőt, aminek a témája az 1848/49-es forradalom és szabadságharc volt. Hetedik és nyolcadikos tanulók jelentkeztek a megmérettetésre, amelynek zsűri elnöke Béres Katalin, a Göcseji Múzeum történésze, főmuzeológusa volt. A diákok az összeállított feladatokat előre megadott irodalom és forrásmegjelölés segítségével egy hónapos felkészülési idő után oldották meg a rendezvényen. Külön érdekesség, hogy igazodva a mai generáció mindennapjaihoz, interneten is kellett keresgélni információkat a témához. A diákok számára egyértelművé vált, hogy az okostelefonon bizony okos információk is jelen vannak.

A huszonhat csapat közül a zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola diákjai remekeltek a legjobban. Gratulálunk nekik és felkészítő tanáraiknak!

2020.
március