Németh József 85 éves | Göcseji Múzeum

Németh József 85 éves

Nyolcvanötödik születésnapján köszöntötték fel a Göcseji Múzeum nyugalmazott igazgatóját az intézmény munkatársai. Kaján Imre, a múzeum jelenlegi vezetője megköszönte elődjének mindazt a munkát, amit az évtizedek során tett és azt, hogy felvette azt a szakembergárdát, akik a mai napig a gerincét képezik az intézménynek. Nemrég a Falumúzeumi esték című programsorozat első előadása közben emlegették a nevét többször is, hiszen oroszlánrésze volt abban, hogy a Göcseji Falumúzeum az álomból valóság lett. A baráti összejövetelen számos történetet felidéztek a kollégák, emlegették a múzeum hőskorát és Németh József máig is tartó legendásan jó memóriáját. Az ünnepelt hálásan fogadta a gratulációkat, hiszen a papírforma szerint 25 éve már nem tagja a múzeumi csapatnak, mégis jó szívvel emlékeznek rá a régiek és kedvesen fogadják az új kollégák. Meghatódva gondolt vissza a kezdeti időkre, amikor a múzeumi épületben nem hogy kiállítás, de még lépcső sem sem volt és fapallókon lehetett megközelíteni egy-egy termet és irodát. A hőskorról aztán sok tréfás történet is szóba jött a találkozón, s a résztvevők megegyeztek abban, hogy legközelebb Jóska bácsi kilencvenedik születésnapját igazán emlékezetes módon ünneplik majd meg.

2019.
május