Dallal, tánccal... Zenés, táncos tavaszvárás a múzeumban | Göcseji Múzeum

Dallal, tánccal... Zenés, táncos tavaszvárás a múzeumban

Rendezvény dátum:
2017. március 09., 17:00 - 18:00

Március 9-én (csütörtökön) 17.00 órakor a Dallal, tánccal című hagyományőrző rendezvény várja az érdeklődőket a Göcseji Múzeumban. Szabó Tímea néptánctanár és ifj. Horváth Károly népzenész, a Népművészet Ifjú Mestere ezúttal a tavaszváró népszokások köré álmodta meg a foglalkozást.

A tavasz a megújulás, a természet újjászületésének az évszaka. A nappalok hosszabbodnak, enyhül az időjárás, a madarak csivitelésétől hangos a kert, a park. A csütörtöki foglalkozáson kiderül, mit jelképez a zöldágjárás, böjt idején miért lehetett karikázó táncot járni, mit csináltak a fiúk Gergelyjárás idején, mióta figyeljük, vajon Sándor, József és Benedek zsákban hozzák-e a meleget, s igazából mit is ünnepelünk Gyümölcsoltó Boldogasszony napján. De megemlékeznek a résztvevők hős elődeinkről is a verbunkos felidézésével.

Mindenkit sok szeretettel várunk a múzeumban, a programot sok-sok dal és tánc színesíti.