Tudományos Esték VI.: Salla, a római kori regionális központ | Göcseji Múzeum

Tudományos Esték VI.: Salla, a római kori regionális központ

Rendezvény dátum:
2017. március 01., 17:00 - 18:00

Folytatódik a népszerű előadás-sorozat. Tavaly ősszel indított közös előadássorozatot a Göcseji Múzeum és a Zalaegerszegi Televízió. A múzeum Kisfaludi termében régészek, történészek, etnográfusok tartanak vetítéssel egybekötött, Zala megyéhez kapcsolódó tudományos igényű, ugyanakkor izgalmas és szórakoztató ismeretterjesztő előadásokat.

Legközelebb március 1-jén 17.00 órától Dr. Redő Ferenc nyugalmazott régész tart előadást „Salla, a római kori regionális központ” címmel.

Az előadás ismerteti a település eddig feltárt rétegeit, objektumait, fontosabb leletanyagát. A rétegekhez kapcsolódóan a település jellegét korszakonként, és ezzel összefüggésben a Pannonia provincia meghódításában, kereskedelmében, közigazgatásában és védelmében betöltött szerepét.