Legendák a Balaton mentén | Göcseji Múzeum

Legendák a Balaton mentén

A "Kalandozások a múltba" című múzeumpedagógiai foglalkozás a Balaton déli partján folytatódott. A diákok megismerték Savanyú Jóska történetét, a törzshelyéhez fűződő humoros legendát, megtekintették Rákóczi szilfájának maradványait, amelyhez állítólag még a lovát is kikötötte. A gyerekek megismerték Balatonakarattya nevének az eredetét, ami akár hiszik akár nem, szintén Rákóczihoz fűződik. A siófoki villasoron végig sétálva megcsodálták a jelentősebb épületeket, Kálmán Imre Balatonhoz fűződő soha meg nem szűnő imádatát. A különös atmoszférájú emlékházat megpillantva az ember arra gondol, a korában is ünnepelt zeneszerző-virtuóz abban a  házban alkotta a Csárdáskirálynő vagy a Marica grófnő operetteket. De bepillantást nyerhettek a a balatoni vasútépítés, a fürdő- és kikötői élet titkaiba.
A foglalkozáson Kaján Imre, a Göcseji Múzeum igazgatója kalauzolta végig a diákokat a balatonparti helyszínekhez tartozó történelmi eseményeket és személyeket bemutatva.

"Kalandozások a múltba" - EFOP 3.3.2-16-2016-00011 azonosítószámú projekt

2018.