Már zajlanak a legújabb kiállításhoz kötődő múzeumpedagógiai foglalkozások | Göcseji Múzeum

Már zajlanak a legújabb kiállításhoz kötődő múzeumpedagógiai foglalkozások

Megnyílt a „Körárkoktól a kőfalakig” – Válogatás az elmúlt tíz év Zala megyei régészeti feltárásaiból című kiállítás a Göcseji Múzeumban. A legújabb időszaki kiállításunk hétezer év régészeti leleteit, és 10 év zalai régészeti eredményeit szemlézi. A nem mindennapi tárlathoz különleges foglalkozásokkal készültek múzeumpedagógusaink, minden korosztály találhat igényeinek megfelelőt.

Valamennyi múzeumpedagógiai foglalkozásra előzetes egyeztetés alapján lehet jelentkezni Kissné Kovács Ágnesnél a kissagi@zmmi.hu, vagy Molnárné Raposa Irénnél az irina@zmmi.hu címen.

A múzeumpedagógusok a következő számon is elérhetőek:  (92)314-537

Foglalkozásaink:

„Egyszer volt, régen volt”Séta a kiállításban, mese a régészről, aki átutazott a történelmi korokon, s találkozott a régi idők embereivel, sok „fotót” készített, melyekből néhányat rendbe kell hozni, hogy el ne felejtsük kalandjait, le is rajzoljuk a legkedvesebbeket.

Célcsoport: óvodások, kisiskolások
Maximum létszám: 30 fő
Részvételi díj:
óvodások: 300 Ft/fő
kisiskolások: 650 Ft/fő
Foglalkozás időtartama: 2 x 30 perc
Foglalkozás helyszíne: kiállítás + régésztár

„A régész megtalálja” – Rövid tárlatvezetés a kiállításban, kiemelt téma: a régészeti eszközök és a régész munkájának megismertetése a kiállítás enteriőrjein keresztül: terepbejárás: fémkereső használata – egy „elásott” tárgy megtalálása helyszín: első enteriőr: terepi munkák

Részvételi díj: 600 Ft/ fő
Foglalkozás időtartama: 60 perc
Helyszín: első enteriőr: terepi munkák

„A régész megtalálja” – Rövid tárlatvezetés a kiállításban, kiemelt téma: a régészeti eszközök és a régész munkájának megismertetése a kiállítás enteriőrjein keresztül: „sírbontás”: régészeti eszközökkel egy imitált sír feltárása, a leletek dokumentálása, érmeverés

Részvételi díj: 800 Ft/ fő
Foglalkozás időtartama: 60 perc
Helyszín: Középkori enteriőr: Árpád-kori soros köznépi temetőrészlet + régésztár

„A régész megtalálja” – Rövid tárlatvezetés a kiállításban, kiemelt téma: a régészeti eszközök és a régész munkájának megismertetése a kiállítás enteriőrjein keresztül arcrekonstrukció” készítése.

Részvételi díj: 800 Ft/fő
Helyszín: kiállítás, régésztár

„Az ősi kézművesség művészete” – Tárlatvezetés a kiállításban, kiemelt téma: a neolitikum tárgyi emlékein keresztül a kor kultikus művészetének és kézműves tárgyainak bemutatása.

Kézműves foglalkozás: idolkészítés, fibulahajlítás

Részvételi díj: 800 Ft/fő
Foglalkozás helyszíne: kiállítás, régésztár

Építsük fel Zalaegerszeg várát” – Séta a kiállításban, kiemelt téma: a középkori ember életmódja, a Zalában található várak a török időkben, azok régészeti emlékanyaga, a Zalaegerszegi vár legújabb kutatásai alapján a vár makett „felépítése”, a vár elhelyezése Zalaegerszeg mai térképén.

Részvételi díj:500 Ft/fő
Foglalkozás helyszíne: kiállítás, régésztár

„Az építészet Hamupipőkéje” - a tégla. Séta a kiállításban, kiemelt téma: a tégla, miből készítették, milyen eszközökkel, mit építettek belőle, ki készítette. Tégla készítése, karcolása.

Célcsoport: óvodások, általános és középiskolás korosztály
Részvételi díj:
óvodások: 350 Ft/fő
ált. isk. és középisk.: 800 Ft/fő
Foglalkozás helyszíne: kiállítás, régésztár

Valamennyi foglalkozás előzetes egyeztetéshez és jelentkezéshez kötött!

Jelentkezés előzetes egyeztetés alapján:

Kissné Kovács Ágnes – kissagi@zmmi.hu

Molnárné Raposa Irén – irina@zmmi.hu

„Egyszer volt, régen volt”
„A régész megtalálja” - terepbejárás
„A régész megtalálja” - sírbontás
„A régész megtalálja” - arcrekonstrukció
"Az ősi kézművesség művészete"
"Építsük fel Zalaegerszeg várát"
"Az építészet Hamupipőkéje"