Marokba szőtt mesék – régi idők tárgyaival a mesék világába: Múzeumpedagógiai foglalkozások | Göcseji Múzeum

Rögtön a kiállítás-megnyitó másnapján lelkes diákcsoport érkezett a bagodi Fekete István Általános Iskolából. A gyerekek a népmesei elemekkel teleszőtt foglalkozáson megismerkedtek az enteriőrökben elhelyezett tárgyakkal, kártyák segítségével felidézték a történetekben hallott mindennapi eszközök és népi játékok neveit, majd a tárgyakhoz kapcsolódva meserészleteket idéztek fel. Végül fantáziájukkal és kreativitásukkal saját történetet szőttek, amelyben megelevenedtek a népmeséből oly ismerős szereplők, s habár többször modern környezetben és megoldásokkal, de a jó győzelmével végződött ez a történet is.

Bízunk abban, hogy a foglalkozások hatására a jövő múzeumlátogatói megszeretik a tárlatok sokszínűségét, s máskor is szívesen ellátogatnak a kiállítótermek valamelyikébe.