Mentés másként: a fotótár mindenkié | Göcseji Múzeum

Mentés másként: a fotótár mindenkié

Elkészült az a fotó-adatbázis, amelyet Szentmihályi Imre, a zalaegerszegi Göcseji Múzeum első igazgatója készített az 1950-es évek elején. A mintegy 6000 kép digitalizált, múzeumi adattárba vett, leírásos változatát immár bárki elérheti és tanulmányozhatja: a képek nem csak a néprajz számára képviselnek értéket. A fotók azóta fel nem lelhető építészeti megoldásokat, elfeledett munkafolyamatokat, kivesző viseleti darabokat, berendezett lakásbelsőket, haj-, és kalapviseleteket örökítenek meg, immáron az örökkévalóság számára. A Göcsej Népi Építészetének Fotótára című adatbázis létrehozásának körülményeiről Kaján Imre múzeumigazgató, jelentőségéről Dr. Pál Attila, a Zala Megyei Közgyűlés elnöke beszélt az április 20-i bemutatón. A közönség számára Marx Mari etnográfus szemléltette a fotótár felhasználásának lehetőségeit.

A Göcsej Népi Építészetének Fotótára című adatbázis ide kattintva érhető el.

2015.
április