A kiállításokat is kell takarítani… | Göcseji Múzeum
Zalaszentgrót, karbantartás 2014

A kiállításokat is kell takarítani…

Múlt héten a zalaszentgróti helytörténeti kiállítás karbantartását végezték a Göcseji Múzeum kollégái: Borsos Imréné, Horváth Imre és Lebár Dávid.  A takarítás során kitisztították a tárlókat, portalanították a tárgyakat és megoldották az elmúlt év során felmerült problémákat is.

A Központ a Zala völgyében - Zalaszentgrót címmel nyílt kiállítást ezúton is ajánljuk mindenkinek: a helytörténeti gyűjtemény 2002 óta látogatható, a neves barokk műemlék, a Batthyány-kastély mellett meghúzódó árkádos folyosójú, egykori intézői-lak - Kiskastély - három termében. A tárlat bemutatja a település történetét, de az érdeklődő megismerkedhet a Szentgrót történetében jelentős Türje nemzetség, a Szentgrótiak, Hagymásiak, Batthyányiak, Károlyiak, és az először 1299-ben említett, a török korban jelentős szerepet játszó vár körül kialakuló település lakóinak kapcsolatával, életmódjával is.

2014.
augusztus