2017. december 11.

A Magyar Nemzeti Múzeum A SEUSO-KINCS című vándorkiállításának zalaegerszegi tárlatára rengetegen kíváncsiak. A múlt hét kedden megnyílt tárlatot már több mint tízezren tekintették meg.

2017. december 08.

November vége óta rengetegen érkeznek a Göcseji Múzeumba, napról napra nő azok a száma, akik a Magyar Nemzeti Múzeum A SEUSO-KINCS című vándorkiállítását szeretnék megtekinteni.

2017. november 08.

Közgyűjteményi szakmai napokat tartottak a Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtárban. A két napos rendezvényen számos témában hallhattak érdekesebbnél érdekesebb előadásokat a múzeumi, levéltári és könyvtári munkatársak.

2017. október 30.

Festetics Mária udvarhölgy kalandos élete Erzsébet királyné udvarában - ezzel a címmel tartott nagy sikerű előadást Béres Katalin történész-főmuzeológus a Teleki Blanka Leánykollégiumban. A Teleki Napok keretében meghirdetett előadásra rengetegen voltak kíváncsiak.

Tudásközpont, Pécs
2017. október 24.

Szakmai napot és workshopot szervezett múlt héten Pécsett a Monguz Kft a közgyűjteményi informatika korszerű technológiáiról. A Göcseji Múzeumot Hajós Bálint informatikus kollégánk képviselte, aki színvonalas előadásával intézményünk digitalizálási stratégiáját ismertette.

2017. október 20.

A Göcseji Múzeum "Központok a Zala mentén" című állandó kiállítása a jövőben csak meghatározott időszakokban látogatható. A közelgő országos vándorkiállítás miatt az épület belső terét átalakítják. Az állandó kiállítás a következő időpontokban tekinthető meg:

2017. október 17.

Történelmi jeles napokon a Kommunizmus Áldozatainak Emlékhelye a Mártírok útja 5. szám alatt délelőtt és délután is ingyenesen látogatható.

2017. október 17.

Szeptemberben rendezték meg Nyíregyházán A Régi Magyarország Ízei című gasztronómiai fesztivált, ahol a nagyközönség a folklór programok megtekintése mellett hazai és nemzetközi ételkülönlegességeket is megkóstolhatott.

2017. október 06.

A héten vendégül láttuk társintézményeink munkatársait. A Göcseji Múzeum régészei lelkesen meséltek a feltárt leletekről, azok megtalálásának történetéről, felidézték a láthatatlan vár falainak és bástyáinak körvonalát.