Ünnepi nyitvatartás | Göcseji Múzeum

Ünnepi nyitvatartás

A Göcseji Múzeum ünnepi nyitvatartása a hosszú hétvégén a következő:

2024. március 15. (péntek) 9.00-17.00 óra

A nemzeti ünnepnapon a múzeumba díjtalan a belépés, ingyenesen lehet megtekinteni valamennyi állandó kiállításunkat és az időszaki tárlatot.

14.00 órától családi programot tartunk „Fel, fel vitézek a csatára!” címmel. Korabeli viseletet ölthetnek magukra a gyerekek, bárki megismerheti a harc résztvevőit és a fegyvereket, majd bepillanthat a fényírdába, ahol fotózkodni lehet. A délután folyamán Kossuth-bankót lehet gyűjteni, a kézműves kuckóban pedig kokárdát, huszárcsákót és pártát lehet készíteni. A nagyok összemérhetik tudásukat a reformkorról egy kvíz segítségével, a táncházban pedig verbunkost lehet tanulni. A győztes csatát körtánccal ünneplik meg az egybegyűltek. (A programra előzetes regisztráció szükséges.)

2024. március 16. (szombat) 9.00-17.00 óra

2024. március 17. (vasárnap) zárva