"Be a múzeumba" - Kerüljön be az Ön tárgya a múzeumba! | Göcseji Múzeum

"Be a múzeumba" - Kerüljön be az Ön tárgya a múzeumba!

Önnek mit jelent Zalaegerszeg? Van olyan családi ereklye, amit féltve őriz, de szívesen megmutatná másoknak is egy estére?

A város idén ünnepli első írásos említésének 770. évfordulóját. Ebből az alkalomból több olyan programmal készült a Göcseji Múzeum is, ami a városhoz való kötődést elmélyíti. Várostörténeti sétákra hívtuk Önöket, néhány hete pedig megnyílt az Ódonságok, újdonságok című időszaki kiállításunk. A Múzeumok éjszakája országos rendezvény időpontja is közeledik, a következő felhívás ehhez a programhoz kapcsolódik.

Ez alkalommal játékra hívjuk Önt. Ha van olyan tárgy a birtokában, ami a városhoz, kisebb-nagyobb zalaegerszegi közösséghez való ragaszkodását jelképezi és szívesen megmutatná azt a nagyközönségnek, fotózza le és küldje be e-mail címünkre. A kiválasztott tárgyak közül néhányat kiállítunk a múzeum előterében, így egy estére műtárgy válik belőle.

A szívéhez közel álló tárgyhoz kérjük, írja le a történetét is!

Érdemes tehát telefont vagy fényképezőgépet ragadnia. Izgatottam várjuk az Ön kedvenc tárgyát ábrázoló fotót.

A fotó beküldési határideje: június 15.

A képet erre a címre várjuk: sajto@zmmi.hu

2017.
május