Deák emlékév | Göcseji Múzeum

Deák emlékév

220 évvel ezelőtt, 1803. október 17-én született a Zala vármegyei Söjtörön Deák Ferenc politikus, államférfi, jogász, táblabíró, országgyűlési képviselő, a Batthyány-kormány igazságügy-minisztere, vagy ahogyan a legtöbben ismerik: a haza bölcse.

Ebből az alkalomból új múzeumpedagógiai foglalkozást hirdetünk, hogy a fiatalokat közelebb tudjuk hozni a 19. századi eseményekhez. Ehhez ki sem kell mozdulniuk az iskolából, hanem munkatársaink házhoz mennek. Bőröndmúzeum programunk keretében a reformkori nemesség életébe nyújtunk némi betekintést. A diákság megismeri a kort, amelyben Deák élt; hogyan öltöztek, milyen ételeket fogyasztottak, mivel írtak, milyen szokásaik voltak a magyar nemeseknek.

Bővebb információt Klinger László közönségkapcsolati osztályvezető ad a következő elérhetőségeken: 92/314-537 (114 mellék) és kozonsegkapcsolat@zegmuzeum.hu

2023.
október