Élményekből jó emlékek | Göcseji Múzeum
Élményekből jó emlékek

Túl vagyunk a Múzeumok Éjszakáján, s őszintén bízunk benne, hogy ebből az egyéjszakás kalandból sok jó élmény született. A Göcseji Múzeum programjai legalábbis adottak voltak ehhez, s ezúttal az időjárás is mellénk állt.

A kalandos éjszakához illő kellemes nyári este az új fogadótér átadásával és dr Kostyál László Kisfaludi Strobl Zsigmondról szóló könyvének a bemutatásával kezdődött. A hiánypótló munkát dr Pataki Gábor művészettörténész méltatta. Ezt követően a könyv és a fogadótér elkészüléséhez nyújtott segítségükért szólítottak sokakat a „fehér asztalhoz”, ahol névre szóló könyvet, emléklapot vehettek át Kaján Imrétől, a Göcseji Múzeum igazgatójától, és Kostyál László igazgatóhelyettestől. A színpadi műsorok sorát a múzeumkertben egy gyerekeknek szóló Zenés varázslat nyitotta. A programok aztán a hagyományoknak megfelelően több helyszínen egyidejűleg zajlottak, így amellett, hogy a látogatók megismerkedhettek az egyes tárlatok anyagával, megnézhették a különböző történeti raktárak kincseit, részt vehettek számtalan előadáson is. Dr Ferenczy Sándor, Simmer Lívia, Megyeri Anna és Straub Péter saját szakterületük témáiból merítve ismertették meg a résztvevőket a kulisszatitkokkal és kevéssé ismert történeti tényekkel. A múzeum ezúttal is otthont adott alkalmi kis kiállításoknak: így újra helyet kaptak patinás órák és I. világháborús képeslapok is a rendhagyó éjszakán a múzeumban. Nagy érdeklődés kísérte a rabomobilos városi utazásokat, és a Zala Megyei Törvényszék bemutatására is sokan kíváncsiak voltak. Népszerűnek bizonyultak a falumúzeumi programok, az életképekért sokan kiutaztak a menetrendszerűen induló járatokkal. Csalló Gergely és Pánczél Kristóf dalestjének hangjai jól csengtek a nyári éjszakában – bár itt már érezhetően csökkent a részvétel, valószínűleg a kései időpont miatt. Ugyanez áll Hobo legendás Jim Morrison estjére is: a 600 fős termet ugyan nem sikerült zsúfolásig megtölteni, de aki részt vett az éjfélkor kezdődő előadói esten, nem fogja elfelejteni egyhamar.

Találkozzunk jövőre is, de addig is: boldog és (múzeumi) élményekben gazdag nyarat kívánunk mindenkinek!

Az új fogadótér a megújult Kisfaludi kiállítás átadása
Németh János Az utolsó fazekas vagyok című tárlatvezetése
Találd meg, ásd ki, restauráld - múzeumpedagógiai foglalkozás
Tenne egy kört egy rabomobilban?
Csalló Gergely és Pánczél Kristóf dalestje
Asztalos Zsolt Kilőtték, de nem robbant fel - időszaki kiállítás