Frimmel Gyula és Horváth László Krosnóban | Göcseji Múzeum
Frimmel Gyula és Horváth László Krosnóban

A Göcseji Múzeum és a krosnói Kézműves Múzeum közös szervezésében, augusztus 30-án nyílt meg két zalaegerszegi és két krosnói képzőművész, Frimmel Gyula és Miroslaw Rymar grafikus, valamint Horváth László és Piotr Burger szobrász közös kiállítása.

A tárlat nagy érdeklődést kiváltó megnyitóján a két kurátor, Ewa Mańkowska, a Kézműves Múzeum igazgatója, valamint dr. Kostyál László, a Göcseji Múzeum igazgatóhelyettese méltatta a művészeket. A kiállításon a két egerszegi alkotó 32 és a két krosnói művész 11 munkája került bemutatásra. A május közepén, a zalaegerszegi Városi Hangverseny- és Kiállítóteremben nyíló hazai bemutató alkalmával a lengyel művészek alkotásai lesznek túlsúlyban.

A két intézmény együttműködésének következő állomásaként, november 6-án nyílik meg a Göcseji Múzeumban a 7. Krosnói Nemzetközi Lenszövő Biennálé anyagát reprezentáló rangos válogatás.

2013.
szeptember