Könyvtár, levéltár, múzeum – randevú a közgyűjteményekkel | Göcseji Múzeum

Könyvtár, levéltár, múzeum – randevú a közgyűjteményekkel

A Közgyűjteményi szakmai napot mintegy 20 éve felváltva rendezik meg a zalaegerszegi közgyűjtemények, és vendégül látják a megye más városaiban működő múzeumok, könyvtárak tudományos munkatársait is. A kétévente megrendezett összejöveteleken a közgyűjteményekben dolgozók számolnak be legfrissebb kutatásaikról. Az idei, november 2-3-i rendezvényen a Zala Megyei Levéltár, a Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtár, a nagykanizsai Halis István Könyvtár, a Magyar Olaj- és Gázipari Múzeum, a zalaegerszegi Göcseji Múzeum, a keszthelyi Balatoni Múzeum és a nagykanizsai Thúry György Múzeum szakemberei adnak ízelítőt a közgyűjteményekben zajló érdekes munkákról. Ebben az évben többek között megtudhatja a hallgatóság, hogy milyenek voltak az Egerszegi hétköznapok az 1820-as években, hogy milyen kalandjai voltak Deák György zalatárnoki joghallgatónak a hamis bankókkal, hogy milyen változások kapujában áll a Göcseji „falu” (azaz a skanzen), vagy milyen Utassy József őszvilága.

2015.
október