Maratoni versolvasás | Göcseji Múzeum

Maratoni versolvasás

1964 óta József Attila születésének napján, azaz április 11-én ünnepeljük a költészet napját. „Költő vagyok – mit érdekelne engem a költészet maga?“ – kezdte Ars poetica Németh Andornak c. versét József Attila, aki akkor (1937-ben) még nem tudhatta, hogy születésének napja később a költészet napjává, s egyben a magyar irodalom ünnepévé válik.

Zalaegerszegen harmadik alkalommal rendezik meg a Dísz téren a maratoni versolvasást, amelyhez idén a Göcseji Múzeum kollektívája is csatlakozott. Kollégáink április 11-én szerdán 10.30 órától olvassák el a magyar irodalom legszebb költeményeit a Díszpinty Gasztrobárban.

Tartsanak velünk, s hallgassák meg melyik a legkedvesebb verse Megyeri Annának, Marx Máriának, Molnárné Raposa Irinának, Kaján Imrének, Kostyál Lászlónak,...

2018.
április